Elokuvaliput JHL:n toimistolta, Esterinkatu 11, torstaisin ja perjantaisin, varmista paikallaolo puh. 0206172275

*********************************************************************************

Seuraava hallituksen kokous torstaina 16.2.2023 klo 18 JHL:n toimistolla.

*********************************************************************************

Yhdistyksen jäsenasioita hoitaa Sanna Ruuskanen, p. 050 368 6265, sähköposti Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.          

********************************************************************************

Imatran kunta-alan ammattiyhdistys JHL ry on perustettu nykyiseen muotoonsa 1997

Yhdistyksen tarkoituksena on koota Imatran kaupungin, Imatran kaupungin omistamien osakeyhtiöiden, Ruokolahden kunnan, Imatran seurakunnan, Etelä-Karjalan koulutuskuntayhtymän Imatran toimipisteiden henkilöstö ja Imatran seutukunnan yksityisen sosiaalialan palveluksessa olevat henkilöt liiton piiriin. 

Yhdistys toimii liiton sääntöjen sekä päätösten mukaisesti jäsentensä palvelusuhteen ehtojen ja työolosuhteiden parantamiseksi, heidän ammatillisten, oikeudellisten ja yhteiskunnallisten etujensa ja oikeuksiensa edistämiseksi ja laajentamiseksi. 

 

************************************************************

IMG 20200209 WA0005