Imatran kunta-alan ammattiyhdistys JHL ry on perustettu nykyiseen muotoonsa 1997

Yhdistyksen tarkoituksena on koota Imatran kaupungin, Imatran kaupungin omistamien osakeyhtiöiden, Ruokolahden kunnan, Imatran seurakunnan, Etelä-Karjalan koulutuskuntayhtymän Imatran toimipisteiden henkilöstö ja Imatran seutukunnan yksityisen sosiaalialan palveluksessa olevat henkilöt liiton piiriin. 

Yhdistys toimii liiton sääntöjen sekä päätösten mukaisesti jäsentensä palvelusuhteen ehtojen ja työolosuhteiden parantamiseksi, heidän ammatillisten, oikeudellisten ja yhteiskunnallisten etujensa ja oikeuksiensa edistämiseksi ja laajentamiseksi. 

Julkisten ja hyvinvointialojen liiton JHL ry:n hallitus on myöntänyt kunniajäsenyyden yhdistyksemme pitkäaikaiselle aktiiville, Kari Paldaniukselle. Koronarajoitusten takia jouduimme pitämään juhlatilaisuuden vain kuuden hengen voimin. Lämpimät onnittelut kunniajäsenyydestä!

IMG 20210305 WA0003

20210305 194221 COLLAGE

 

       

 ************************************************************