***************************************************************************

Seuraava hallituksen kokous torstaina 17.11.2022 klo 18 JHL:n toimistolla.

*****************************************************************************

Pikkujoulua vietetään lauantaina 26.11.2022 klo 17.00 alkaen Asemapaikassa Imatralla. Lisää vapaa-aikasivulla.

*****************************************************************************

Yhdistyksen sääntömääräinen syyskokous pidetään torstaina 1.12.2022 klo 17 Imatran kylpylässä. Käsitellään talousarvio ja toimintasuunnitelma 2023. Kokouksessa vierailee kaupunginjohtaja Matias Hilden kertomassa kaupungin ajankohtaisista asioista. 

*****************************************************************************

Huom!! Vuoden 2022 alusta lähtien yhdistyksen jäsenasioita hoitaa Sanna Ruuskanen, p. 050 368 6265, sähköposti Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.                                                                                      ****************************************************************************

Imatran kunta-alan ammattiyhdistys JHL ry on perustettu nykyiseen muotoonsa 1997

Yhdistyksen tarkoituksena on koota Imatran kaupungin, Imatran kaupungin omistamien osakeyhtiöiden, Ruokolahden kunnan, Imatran seurakunnan, Etelä-Karjalan koulutuskuntayhtymän Imatran toimipisteiden henkilöstö ja Imatran seutukunnan yksityisen sosiaalialan palveluksessa olevat henkilöt liiton piiriin. 

Yhdistys toimii liiton sääntöjen sekä päätösten mukaisesti jäsentensä palvelusuhteen ehtojen ja työolosuhteiden parantamiseksi, heidän ammatillisten, oikeudellisten ja yhteiskunnallisten etujensa ja oikeuksiensa edistämiseksi ja laajentamiseksi. 

 

  lyhty************************************************************